Psychedelic science (part 4)
Wall, M. B., Harding, R., Ertl, N., Barba, T., Zafar, R., Sweeney, M., … & Erritzoe, D. (2024). Neuroimaging and the Investigation of Drug-Drug Interactions Involving Psychedelics. Neuroscience Insights, 19, 26331055241286518.
Психоделіки мають великий потенціал для застосування в психіатрії, проте про їх взаємодію з іншими поширеними психіатричними препаратами відомо відносно мало. Оскільки психоделіки стають дедалі популярнішими і наближаються до клінічного застосування, їх імовірно потрібно буде інтегрувати в існуючі моделі лікування, які можуть включати один або кілька традиційних фармакологічних засобів. Тому розуміння можливих взаємодій між психоделіками та традиційними фармакологічними засобами є надзвичайно важливим.
Ця стаття висвітлює наявні проблеми, пов’язані з вивченням взаємодії між психоделіками та іншими ліками, надає огляд результатів ключових сучасних досліджень з цієї проблематики та окреслюєї майбутнє досліджень в цій сфері.
Зокрема автори пропонують досліджувати взаємодії між психоделіками та іншими лікарськими засобами, використовуючи мультифункціональні методи нейровізуалізації, зокрема поєднання позитронно-емісійної томографії (ПЕТ) та функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ). Вони вважають, що таке комбінування дозволить отримати найповнішу оцінку взаємодій на різних рівнях: молекулярному, функціональному та клінічному. ПЕТ-дослідження з новим радіотрасером [11C]CIMBI-36, який має високу специфічність до рецепторів 5-HT2A, можуть дати прямі докази впливу психоделіків на рецепторному рівні, тоді як фМРТ може оцінити функціональні зміни в мозкових мережах.
Додаткові методи, такі як магнітоенцефалографія (МЕГ), електроенцефалографія (ЕЕГ), дифузійна томографія або магнітно-резонансна спектроскопія, допоможуть вивчити вплив психоделіків на мікроструктуру мозку та нейропластичність. Автори наголошують на важливості проведення досліджень з людьми, оскільки клінічно начущі взаємодії між психоделіками та психіатричними ліками складно точно оцінити за допомогою тваринних або клітинних моделей.
https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/26331055241286518
Leave a Reply